نحوه شروع یادگیری برنامه نویسی کامپیوتری

نحوه شروع یادگیری برنامه نویسی کامپیوتری

برنامه نویسی بسیار سرگرم کننده و جالب است. این حرفه به شما اجازه می‌دهد تا خلاقیت خود را نشان دهید و طیف گسترده‌ای از شغل های جدید و امروزی به آن نیازمند هستند. شما هم اگر می‌خواهید یک برنامه نویس حرفه‌ای شوید می‌توانید با آموزش این مطلب اطلاعات بسیاری درباره نحوه یادگیری آن کسب کنید. شاید پرسش بسیاری از افراد این باشد که از کجا و چطور برنامه نویسی را شروع کنیم. ادامه مطلب را بخوانید.

۱- انتخاب زبان 

ابتدا یک زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید. برنامه‌نویسی کامپیوتری مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها نوشته شده بوده که کامپیوتر با خواندن آن به اجرای آن می‌پردازد. این دستورالعمل‌ها را می‌توان به زبان‌های مختلفی نوشت که به روش های مختلفی نیز سازماندهی می‌شوند. با این حال زبان‌های مختلفی برای ایجاد برنامه‌نویسی‌های متفاوتی به کار گرفته می‌شود. بنابراین ابتدا باید زبان خود را انتخاب کنید پیش از آن که شروع به کار برنامه نویسی می‌کنید. اگر فکر می‌کنید زبان انتخاب شده مناسب نیست، می‌توانید زبان دیگری را انتخاب کنید.

زبان برنامه نویسی۲- برخی زبان‌ها مشابه هستند مانند C، C++ و C#

این زبان به شکل عمده برای ایجاد برنامه های مستقل کامپیوتری چون بازی به کار گرفته می شود. C و C++ از جمله زبان‌های دشواری هستند که برای یک مبتدی ممکن است آموزش آنها سخت باشد. البته اگرچه دشوار است اما نباید آن را غیرممکن و غیرقابل فهم دانست. یادگیری آنها نیاز به درک عمیقی داشته که یک برنامه نویس به آسانی می‌تواند آن را داشته باشد. این زبان برنامه نویسی موجب درک دقیق شما از کارایی کامپیوتر خواهد شد. این زبان برنامه نویسی محبوبیت بسیاری داشته و به طور گسترده نیز مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند که C# زبانی شبیه به جاوا بوده و به شکل شایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زبان سی و سی شارپ

۳- جاوا یا جاوا اسکرپت را در نظر بگیرید. 

این دو زبان از جمله زبان های خوبی بوده که می توان آنها را فراگرفت. جاوا یا جاوا اسکریپت روی پلاگین های وب یا برنامه های موبایل می‌توانند قرار گیرند و گزینه‌های مناسبی باشند. تقاضا برای این برنامه‌ها بسیار بوده و یادگیری آنها قطعا مفید خواهد بود. شاید جاوا و جاوا اسکرپیت در زمینه عنوانی شبیه باشند اما دو زبان کاملا متفاوت هستند.

جاوا

۴- برای یادگیری پایتون تلاش کنید.

پایتون یک زبان برنامه نویسی بسیار متنوع محسوب می شود که به شکل گسترده می توان در هر سیستم عاملی آن را به کار گرفت. با وجود آن زبانی قدرتمند محسوب شده اما یادگیری آن برای مبتدی ها بسیار آسان است و دشواری ندارد. پس اگر مبتدی هستید، امتحان آن رایگان است.

پایتون

۵- یادگیری PHP

PHP یک زبان قدرتمند برای ساخت وب سایت های پویا است. برای کد باز بودن و سهولت یادگیری و در عین حال قابلیت‌های فوق‌العاده‌اش یکی از زبان‌های ممتاز برای برنامه‌نویسی صفحات وب بشمار می‌رود.

php

۶- خودتان را محدود به یک زبان نکنید.

تعداد زبان های برنامه‌نویسی بسیار بوده که می توان آنها را یاد گرفت. اگر می‌خواهید برنامه‌نویس شوید بد نیست چند زبان برنامه نویسی را در حد آشنایی اولیه بدانید.
بهترین کار برای شما این است که هنگام جستجو آگهی مناسب شغل خود، سعی کنید برنامه‌نویسی که زبان‌های مشترک را می خواهد، را دنبال کنید. اما توجه داشته باشید اینقدر زبان‌های برنامه‌نویسی گسترده شده‌اند که شما پس از آشنایی و شناخت زبان‌ها باید یک مسیر را انتخاب کنید و دانش خود را در یک زبان برنامه‌نویسی بصورت تخصصی بالا ببرید. اگر یک زبان را ۹۰ درصد بدانید بهتر است تا چندین زبان برنامه‌نویسی را هر کدام ۳۰ در صد بدانید.

زبان برنامه نویسی

منبع :‌ WikiHow

 

 

امیر صالح
3 نظرات
 • نوشته شده در9:06 ق.ظ, 17 آبان 1396

  بسیار عالی
  موفق باشید

 • یه دشمن
  پاسخ
  نوشته شده در3:24 ب.ظ, 17 آبان 1396

  خوب بود

 • محمد
  پاسخ
  نوشته شده در6:36 ب.ظ, 17 آبان 1396

  مرسی لطفا آموزش برنامه نوسی را هم بزارید

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت