روش یافتن موضوع پایان نامه یا مقاله

روش یافتن موضوع پایان نامه یا مقاله

یکی از روش های یافتن موضوع مناسب برای پایان نامه جستجو در برخی سایت ها و نیز گوگل تحت عبارت “research topics”  و یا “research priorities” و یا ” issues for research ” در حوزه های دلخواه برای آگاهی از موضوع های بالقوه مناسب است. امروز به کمک گوگل می‌خواهیم روش یافتن موضوع پایان نامه یا مقاله را ببینیم.

روش کار :

مرحله اول: به عنوان مثال در گوگل عبارت research topics رو جستجو کنید. نتایجی مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

research
مرحله دوم: از بین نتایج هر کدام را کلیک کنید، موضوعات روز را در حوزه کاری خود می‌توانید پیدا کنید. برای مثال ما این سایت را انتخاب کردیم.(برای رفتن به سایت روی آن کلیک کنید.) روش کلی اکثر سایت‌ها مشابه است.در صفحه باز شده بعنوان مثال برای پیدا کردن موضوعات حوزه و رشته کامپیوتر از بخش حروف الفبا کاراکتر C و از بخش مربوطه computer Science رو انتخاب می‌کنیم.
research2مرحله سوم: همانطور که در تصویر زیر می‌بینید در مراحل بعدی پروژه ها و موضوعاتی که در آن دانشگاه روی آنها کار می‌کنند، به همراه توضیحاتی پیشنهاد شده است. این فقط یک نمونه از سایت‌های بیشمار در اینترنت است. اکثر دانشگاه‌های خارجی بخشی از سایت خودشان را به این امر اختصاص داده‌اند و روند جستجوی موضوعات نیز مشابه می‌باشد. فقط با انتخاب رشته و موضوع پایان نامه خود می‌توانید از موضوعات داغ یا به اصطلاح Hot topic رشته خود با خبر شوید.
research3

amir saleh
7 نظرات
 • نوشته شده در8:38 ب.ظ, 19 اسفند 1395

  خیلی هم عالی (:

 • محسن
  پاسخ
  نوشته شده در12:49 ب.ظ, 27 اسفند 1395

  بسیار مفید

 • sadegh
  پاسخ
  نوشته شده در3:49 ب.ظ, 7 شهریور 1396

  عالی

 • نوشته شده در5:35 ق.ظ, 26 آذر 1396

  مطالب مفیدی ارائه میدید

  با تشکر

 • نوشته شده در5:55 ق.ظ, 9 دی 1396

  متشکر عالی بود و کاربردی

 • mt4
  پاسخ
  نوشته شده در10:52 ق.ظ, 16 مهر 1397

  واقعا ممنونم

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت