Cover letter چیست؟

Cover letter چیست؟

Cover letter (کاور لتر) نامه‌ای است که وقتی می‌خواهید درخواستی برای همکاری یا پذیرش در دوره‌های ارشد و دکترا ارسال کنید به درخواست شما پیوست می‌شود و در واقع مانند یک راهنما در مورد سند‌های ارسالی شما و هدف انگیزه شما به خواننده توضیح می‌دهد. در خیلی مواقع اگر بهمراه مقاله یا رزومه، cover letter ارسال نشود، ممکن است دبیر یا سرپست ژورنال به سند ارسال توجهی نکند. این امر در درخواست همکاری یا گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر نیز صادق است. با توجه به درخواست بالا از سوی تمام افراد واجد شرایط برای یک شغل، شخص تصمیم گیرنده نیاز دارد تا یک نامه مختصر یا همان Cover letter را مطالعه کند تا متوجه کلیات ماجرا بشود بجای اینکه برای هر شخص تمام سند ارسالی را بصورت کامل بخواند. به همین منظور اینکه ما چه چیزهایی در Cover letter می‌نویسیم اهمیت فراوان دارد. فرمت پیشنهادی Cover letter بهتر است به شکل زیر باشد.

اطلاعات شخصی از جمله نام ونام خانوادگی، آدرس،تلفن و ایمیل
تاریخ
مخاطب …….……. dear
پاراگراف اول: خود را معرفی نمایید (آخرین مدرک تحصیلی،سال فارغ التحصیلی) و بگویید برای چه پستی درخواست می دهید، این پست تمام وقت است یا پاره وقت و شما چگونه از وجود این فرصت شغلی آگاه شدید.
پاراگراف دوم: چند نمونه از مهارتهایی که دارید و می دانید دقیقا مورد نیاز آنهاست را نام ببرید و بگویید چقدر در آنها مهارت دارید و چقدر در آن زمینه ها کار کردید و همچنین اشتیاق خود را برای کار در آن حیطه ذکر کنید.(برای مصاحبه)
پاراگراف آخر: تمایل خود رابرای یک مصاحبه ی حضوری اعلام دارید، اشاره کنید که آدرس ایمیل و شماره تلفن شما در بالای صفحه ذکر شده .همچنین اگر صلاح دیدید مشخص کنید که برای مثال 10 روز دیگر تلفن یا ایمیل می زنید تا از نتیجه با خبر شوید و اگر برای مقاله یه پروپوزال می باشد در باره آن به طور خلاصه توضیح دهید.
نمونه Cover letter :

cover-letter1

امیر صالح
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت