گوگل به درمان افسردگی کمک می‌کند

گوگل به درمان افسردگی کمک می‌کند

گوگل امیدوار است بتواند به افرادی که از افسردگی بالینی رنج می‌برند کمک کند. برای دستیابی به این هدف ارزشمند و انسانی ماشین جستجوی پرسشنامه‌ای با نتایج خاص به سرویس اضافه کرده است. ایده‌ای که میتواند اولین گام برای تشخیص باشد، و سپس به دنبال روش‌های درمانی بگردند.
درحالی که پیشرفتهای زیادی در زمینه درمان اختلالات روانی صورت گرفته است، افسردگی همچنان مانند لکه‌ی ننگی به لیست بیماری‌های روح در علم روانشناسی چسبیده است. موردی شرم آور که همگی باید برای تغییر آن مبارزه کنند. با این وجود، افسردگی می‌تواند هر زمانی، بدون هیچ هشداری به هرکسی حمله کند.

گوگل به درمان افسردگی کمک می‌کند.

درمان افسردگی گوگل

طبق گفته گوگل، “تقریبا از هر پنج آمریکایی، یک نفر افسردگی را در زندگی خود تجربه می‌کند.” متاسفانه، تنها پنجاه درصد از مبتلایان درمان مورد نیاز را دریافت می‌کنند. برای این اختلال که خیلی شایع است، این آمار تکان دهنده می‌باشد. در حال حاضر موتور جستجوی گوگل برای “افسردگی” و یا “افسردگی بالینی” پنل اطلاعاتی را برای این وضعیت نمایان می‌کند. این پنل اطلاعات مربوط به اختلالات و همچنین علائم و گزینه های درمانی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با این حال، گوگل برای کمک های بیشتر در دسترس است.

اکنون در هنگام جستجو با موبایل، پنل اطلاعاتی شامل گزینه “بررسی کنید که آیا افسردگی بالینی دارید” برای کلیک کردن می‌باشد. این گزینه شما را به پرسشنامه PHQ-9 هدایت می‌کند که برای ارزیابی سطح افسردگی شما طراحی شده است. این پرسشنامه ابزار تشخیص بالینی معتبر برای استفاده همگان است.این ایده به افرادی که تصور میکنند دچار افسردگی شده اند کمک میکند تا با انجام تست به نگرانی خود خاتمه دهند و یا در صورتی که این نگرانی درست است می‌توانند از اطلاعات موجود برای کمک گرفتن استفاده کنند. درمان‌ها موجود هستند، اما همه چیز بستگی به مبتلایان دارد که بتوانند درمان مورد نیاز خود را پیدا کنند.
شعار قدیمی گوگل “شیطان نباش”، در طول سالیان گذشته به شدت مورد تمسخر بوده است. در سال 2015، کمپانی شعار “کار درست را انجام بده” را جایگزین کرد. ممکن است مردم گوگل را در مورد عمل نکردن به توصیه‌های خود قضاوت کنند، اما در این مورد قطعا قضاوت مثبتی خواهند کرد. این بار فرق می‌کند، اگر گوگل تنها یک نفر را تشویق به کمک گرفتن برای درمان افسردگی خود کند، تمام این تلاش‌ها ارزشمند خواهد شد.

منبع : Makeuseof

amir saleh
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت