چگونه زبان برنامه‌نویسی مورد نظرمان را یاد بگیریم

چگونه زبان برنامه‌نویسی مورد نظرمان را یاد بگیریم

در پست قبلی دیدیم که چگونه می‌توانیم یک زبان مناسب برای برنامه‌نویسی انتخاب کنیم. و چه زبان‌هایی برای چه کاربردهایی وجود دارد. در این مرحله می‌خواهیم ببینیم چگونه می‌توانیم زبان‌ برنامه‌نویسی انتخابی را یاد بگیریم. برای برنامه‌نویس شدن یک راه وجود ندارد از مسیرهای مختلفی می‌توان برنامه‌نویس شد در این مطلب سعی شده است که راه‌های متداول گفته شود.

1-درباره رفتن به دانشگاه در رشته کامپیوتر فکر کنید.

در حالی که بیشتر شرکت های برنامه نویسی برای استخدام به مهارت های شما توجه داشته نه به مدرک گرفته شده از یک دانشگاه معتبر اما تحصیل در دانشگاه نیز می تواند یک امر موثر باشد. شما بیش از آن که معلم یا استادی به شما آموزش دهد و یادبگیرید، با آموزش خود به خود بهتر می توانید مهارت را یاد گیرید و از آن استفاده کنید. اغلب کمک‌های تحصیلی و مالی در این زمینه وجود داشته که محرکی برای افراد خواهد بود. بنابراین درنگ نکنید و سریع دست به کار شوید. این نکنه را نیز در نظر داشته باشید که تنها رفتن به دانشگاه شما را برنامه‌نویس نمی‌کند شما با الگوریتم و اصول برنامه‌نویسی آشنا خواهید شد اما یادگرفتن زبان برنامه‌نویسی که انتخاب کردید به تلاش و پشتکار خودتان بستگی دارد.

دانشگاه

2- یادگیری از طریق دانشگاه های آنلاین

آیا شما می خواهید به دانشگاه واقعی رفته و مدرکی کسب کنید یا دانشگاه آنلاین برای طی کردن تحصیلات به شکل دور برای شما کافی است. یا آن که در برنامه رایگان مانند MIT Coursera شرکت کنید. بنابراین شما می‌توانید بسیاری از موارد برنامه نویسی را از طریق همین دانشگاه‌های آنلاین یا آموزش‌های مجازی کسب کنید و یاد گیرید. سعی کنید زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید. زبان انگلیسی قوی به شما کمک می‌کند که منابع نامحدودی از آموزش‌های رایگان در اختیار شما باشد.

آکادمی انلاین

3- سعی کنید ابزارهای آنلاین را به کار گیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حرفه برنامه‌نویسی، سعی کنید از ابزارهای آنلاین رایگان (که باید به University Consortium گوگل یا Developer Network موزیلا اشاره داشت) استفاده کرد. آنها کمک می کنند تا شما بهتر با شغل برنامه نویسی آشنا شوید و حتی آموزش‌هایی بدست آورید که در بهترین وب‌سایت‌ها بکار برده می‌شوند.

موزیلا

4- یادگیری با کمک آموزش آنلاین

بسیاری از برنامه نویسان سعی می کنند آموزش اولیه را به شکل آنلاین فراگیرند. زیرا بدون دانستن آموزش اولیه ممکن است ابتدا یادگیری برنامه نویسی برای شما مشکل باشد و با مسائلی رو به رو شوید. بهتر است با کمک آموزش آنلاین این موضوع را برطرف کنید تا مسائل پایان داده شود. کلاس های رایگان بسیاری برای یادگیری برنامه‌نویسی وجود دارند. Code Academy یکی از آموزشگاه‌های آنلاین بوده که افراد می‌توانند اطلاعات بسیاری درباره برنامه‌نویسی کسب کنند. W3school یکی سایت‌های آنلاین است که تقریبا از صفر می‌توانید قدم به قدم زبان‌ برنامه‌نویسی مورد نظر خود را در آن یاد بگیرید. اگر برای یادگیری برنامه‌نویسی به آموزش‌های ویدیویی فارسی رایگان نیاز دارید سایت پارس کلیک گزینه مناسبی برای شما می‌باشد. بعد از اینکه مقدمات را فرا گرفتید دیگر خودتان می‌توانید با کتاب‌های مختلف و گیت‌هاب در زبان برنامه‌نویسی مورد نظر حرفه‌ای شوید. همچنین در کانال تلگرام زنگ دانش برای افرادی که دسترسی به اینترنت مناسبی ندارند آموزش‌های ویدیویی برنامه‌نویسی به صورت رایگان قرار داده شده است.

خان اکادمی

5- اگر جوان هستید می توانید شروع کنید.

خیلی از دانش‌آموزان در سنین کودکی علاقه به برنامه نویسی‌ دارند و در بسیار مواقع درک درستی از برنامه‌نویسی ندارند. و برنامه نویسان را به چشم یک هکر می‌بینند که تمام کارهای غیر ممکن را ممکن می‌کند. امروزه در بعضی از مدارس ممتاز اصول برنامه‌نویسی به دانش آموزان تدریس می‌شود. ولی اگر دانش آموز هستید و قصد یادگیری دارید سعی کنید از منابع آسان فارسی در گام اول استفاده کنید. در  اول کار تصور نکنید که باید یک برنامه خارق‌العاده بنویسید حتی نوشتن یک برنامه ساده نیز در اول کار می‌تواند انرژی لازم را برای ادامه دادن به شما بدهد.

دانش آموز

امیر صالح
2 نظرات
 • محمد
  پاسخ
  نوشته شده در6:52 ب.ظ, 17 آبان 1396

  مرسییییی

 • Ali Mohammadi
  پاسخ
  نوشته شده در5:07 ب.ظ, 6 آذر 1397

  خیلی هم عالی
  تشکرات از سایت و کانال خوبتون 🌷

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت