پیدا کردن موضوع پایان‌نامه

پیدا کردن موضوع پایان‌نامه

برای انجام کار پژوهشی پایان‌نامه یا مقاله بسیاری از افراد اولین کاری که می‌کنند این است که با استاد راهنما یا دوستانی که در آن حوزه کار کردند مشورت می‌کنند. به این روش مفاهیم کلیدی پیرامون آن موضوع را متوجه می‌شوند. راه دیگر آن کمک گرفتن از اینترنت برای پیدا کردن موضوعات مرتبط می‌باشد. این روش کار طاقت فرسایی می‌باشد و نیاز به مهارت زبان و وقت کافی دارد. امروز قصد داریم سایتی را معرفی کنیم که کار شما را خیلی راحت می‌کند. شما با یک جستجوی ساده در مورد موضوع پایان‌نامه و عبارت کلیدی خود به مفاهیمی که می‌‌خواهید می‌رسید. این سایت در قالب یک درخت واره اطلاعات را به شما نمایش خواهد داد. در ادامه روش کار این سایت را باهم بررسی خواهیم کرد

روش کار :

مرحله اول:

ابتدا وارد سایت instagrok شوید. (با کلیک بروی اسم سایت، وارد سایت مورد نظر شوید.)

instagork1

مرحله دوم:

سپس موضوع پایان‌نامه خود را همانند تصویر زیر در نوار جستجو وارد کرده و کلید Grok را بزنید.

مرحله سوم:

مشاهده می‌کنید این وب‌سایت به شکل بسیار زیبا و به صورت یک نقشه ذهنی و یک درخت واره مفاهیم کلیدی که پیرامون موضوع کاری شما است را نشان می‌دهد. این شاخه‌ها مفاهیمی هستند که در پیرامون موضوع شما قرار می‌گیرند و اگر شما بخواهید در این حوزه کار کنید باید در مورد این مفاهیم پایه اطلاعاتی داشته باشید.
instagork2

مرحله چهارم:

اگر به روز هر شاخه یا موضوع اصلی که در مرکز قرار گرفته است کلیک کنید  پنجره‌ای باز می‌شود. در قسمت key Facts به شما اطلاعات بیشتری در مورد هر بخش با منبع خواهد داد. و همچنین با دوبار کلیک کردن به روی هر شاخه،آن شاخه در مرکز قرار میگیرد و شاخه‌های دیگر به آن اضافه می‌شود. به این ترتیب می‌توانید در مورد مفاهیمی که با موضوع شما در ارتباط هستند اطلاعات بیشتری بدست آورید.
instagork3

در پنجره‌ای که باز می‌شود تب‌های دیگری نیز وجود دارد. در قسمت websites می‌توانید وب‌سایت‌های معتبری که درباره‌ی این موضوع مطالب دارند را ببینید. و در تب‌های دیگر می‌توانید ویدیو و عکس‌ها و مفاهیم آن را ببینید. 
شما براحتی با صرف زمانی اندک می‌توانید با تمامی موضوعاتی که با موضوع پایان‌نامه شما در ارتباط هستند آشنا شوید. و اطلاعات زیادی در مورد آن‌ها بدست آورید. هر چه موضوع کاری شما داغ‌تر (Hot topic) و بیشتر روی آن کار شده باشد اطلاعاتی که این سایت در اختیار شما می‌گذارد بیشتر و کامل‌تر است.

amir saleh
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت