پایتون را چگونه شروع کنیم؟

پایتون را چگونه شروع کنیم؟

روزانه افراد زیادی با سوال‌های زیادی به من پیام می‌دهند. سوال‌هایی از قبیل چه زبان‌برنامه‌نویسی را شروع کنم؟ از کجا شروع کنم؟ آیا اگر این زبان برنامه‌نویسی را یاد بگیرم در آینده فرصت شغلی مناسبی دارم یا خیر. از این رو تصمیم گرفتم که به این دسته از سوالات با کمک شما همراهان عزیز پاسخ کامل‌ و جامع‌تری بدهم. روال کار به این شکل است که در هر پست یک موضوعی در نظر گرفته می‌شود. افرادی که تازه‌کار هستند سوال‌های خود را در کامنت می‌پرسند. و افراد با تجربه کاری در آن زمینه نیز تجارب خود را کامنت می‌کنند. به این طریق رفته رفته می‌توانیم به تمامی ابهامات قبل از شروع یادگیری زبان مورد نظر پاسخ دهیم. برای شروع کار زبان پایتون را انتخاب کرده‌ایم.

 

زبان برنامه‌نویسی پایتونپایتون

در پست‌های گذشته در مورد اهمیت یادگیری زبان پایتون صحبت کردیم. می‌توانید این پست را از اینجا بخوانید. افرادی که علاقه دارند این زبان برنامه‌نویسی را شروع کنند سوالات خود را در بخش نظرات بپرسند. افرادی که در این زمینه تجربه دارند علاوه بر جواب دادن به سوالات در صورت تمایل به سوالات زیر نیز پاسخ دهند:

۱- این زبان را چگونه شروع کردید؟ (کتاب، ویدیو، کلاس‌های بیرون یا …)

۲- زبان پایتون را به چه منظوری یاد گرفتید؟ 

۳- فرصت شغلی برای این زبان‌ برنامه‌نویسی در ایران چگونه است؟

۴- چه مدت است که پایتون کار می‌کنید؟

۵- چه توصیه‌ای برای علاقه‌مندان دارید؟

amir saleh
2 نظرات
  • Adel.S
    پاسخ
    نوشته شده در9:40 ق.ظ, 9 خرداد 1397

    سلام ، برای یادگرفتن پایتون اولین گام یادگرفتن سینتک های پایتون هست که نسبت به بقیه زبانها خیلی اسونه ، بعدش هم باید شروع به یادگرفتن کتابخونه‌ها و توابع پایتون کرد ، با پایتون میشه برنامه های گرافیکی برای دسکتاپ نوشت (با استفاده از qt یا tkinter ) میتوان برنامه های امنیتی نوشت ، همچنین در وب و سایت سازی هم استفاده زیادی میشه ، البته پایتون رو بیشتر تو زمینه امنیتی و وب استفاده میکنن ، بهترین راه یادگیری هم یادگرفتن سینتکس با فیلمهای اموزشی هست که تو اینترنت موجوده ، برای یادگرفتن توابع و کتابخانه ها هم باید از کتاب ها بخصوص کتابهای مرجع استفاده کرد.

  • نوشته شده در6:33 ق.ظ, 30 تیر 1397

    سلام من 15ساله و به برنامه نویسی خیلی علاقه مند هستم.اگر من برای یادگیری برنامه نویسی و چیز های دیگر کامپیوتر به هنرستان فنی و حرفه ای بروم خوب است؟من تصمیم دارم که بعد از متوسطه دوم برای رشته دانشگاه برنامه نویسی را انتخاب کنم.

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت