نحوه یافتن مقالات مروری

نحوه یافتن مقالات مروری

همانطور که می‌دانید پیدا کردن یک مقاله مروری یا به اصطلاح (Survey) در موضوع کاری خودتان موجب می‌شود که چهارچوب کار مشخص شود. و تا حدودی سمینار و فصل یک و دو پایان نامه خود را با یک مقاله مروری خوب و معتبر می‌توانیم بنویسید. و اگر شما مقاله مروری را یک کتابخانه پر از کتاب تصور کنید برای پایان نامه کافیست یک کتاب از این کتابخانه بیرون کشیده و بصورت تخصصی روی آن کار کنیم. از این رو پیدا کردن یک مقاله مروری خیلی با اهمیت است و اگر کمی شانس داشته باشید که یک مقاله Survey جدید و معتبر در زمینه کاری شما، ارائه شده باشد با پیدا کردن و خواندن آن مقاله دقیقا مسیر خود را پیدا می‌کنید. در این مطلب با هم یاد می‌گیریم که چطور یک مقاله مروری پیدا کنیم.


روش کار :

مرحل اول : ابتدا وارد سایت PubMed بشوید. (با کلیک کردن روی اسم سایت وارد آن شوید.)

مرحله دوم : در قسمت جستجو موضوع مورد نظر خود را مانند عکس زیر وارد کنید.

survey1

مرحله سوم:  در قسمت چپ سایت گزینه Review را بزنید سپس مقالات مروری برای شما لیست می‌شود پس از انتخاب مقاله مورد نظر براحتی آن را دانلود کنید.
survey2مرحله چهارم:  در صفحه‌ی باز شده روی گزینه Full text links بزنید و در صفحه باز شده گزینه PDF را بزنید و مقاله مروری را دانلود کنید.
survey3با این روش میتوانید مقالات مروری در PubMed رو پیدا کنید و برای مطالعه در امور تحقیقی و پژوهشی خودتان از آن استفاده کنید.

امیر صالح
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت