معرفی گوگل داکس (Google Docs)

image

یکی از ابزارهای پر کاربردی که به صورت روزانه اکثر کاربران رایانه با آن سر و کار دارند ابزارهای ویرایش متن، ایجاد پرزنتیشن و یا کشیدن نمودارهای مختلف است. به همین دلیل نیاز به این دسته از ابزارها هر روز بیشتر احساس می شود و وجود همین تقاضای بالا باعث شده است که نمونه های آنلاین و آفلاینی شبیه به مایکروسافت آفیس در دسترس مردم قرار بگیرد که بهترین نمونه آنلاین آن گوگل داکس (Google Docs) است. مجموعه ای یگانه و بسیار کاربردی از شرکت گوگل که به کمک آن شما می توانید به صورت رایگان متن، نمودار، پاورپونت و… را ایجاد و ویرایش کنید.

برای شروع ابتدا به گوگل داکس بروید. سپس از زبانه‌ای که در بالا سمت راست صفحه قرار دارد نوع صفحه‌ای را که می‌خواهید انتخاب کنید. طبق تصویر پایین شما می‌توانید یک سند Sheets ، Docs و Slieds ایجاد نمایید.
sheets
پس از انتخاب سند مورد نظر خود ‌می‌توانید قالب دلخواه خود را برگزینید. همانطور که مشاهده می‌کنید مانند نرم افزار مایکروسافت امکانات خیلی خوبی در نسخه آنلاین گوگل داکس قرار داده شده است.
new-spread-sheetبرای مثال یک صفحه‌ی Blank ایجاد می‌کنیم. در صفحه‌ای که باز می‌شود تقریبا بسیاری از گزینه‌های نرم افزار Exel موجود می‌باشد و براحتی می‌توانید در جایی که این نرم افزار را نصب ندارید از گوگل داکس استفاده کنید. همچنین یک قابلیت بی نظیر این کار قابلیت به اشتراک گذاری سندی که ایجاد کردید بین دوستان و همکارانتان می‌باشد. بدین روش می‌توانید بصورت تیمی یک فایل اکسل یا متنی را ایجاد و در مورد آن به مشورت بپردازید. نمایی از یک سند اکسل را در تصویر زیر مشاهده نمایید.

exel

امیر صالح
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت