معرفی سه سایت آنلاین بهتر از پاورپوینت

در زندگی روزمره شما باید اطلاعاتی را به دیگران منتقل کنید و نیاز است تا این اطلاعات را بنحوی برای دیگران به نمایش بگذارید، تا بتوانید به دیگران منتقل سازید. دانشجویان به خوبی با اسلاید، ارائه و پاورپوینت آشنایی دارند.

پاورپوینت نرم افزار شرکت مایکروسافت می‌باشد. یکی از رایج ترین ابزارها برای ایجاد ساختن اسلاید بوده که تقریبا امروزه هر فردی برای کارهای خود از آن بهره می‌گیرد. اما نباید پاورپوینت را اولین و آخرین ابزار دانست و روش های مختلف دیگری نیز هستند که می توانند به شما کمک کنند. در بعضی از مواقع ممکن است فرد به کامپیوتر خود دسترسی نداشته باشد و روی سیستم مورد نظر نرم افزار پاورپوینت را نصب نداشته باشد. همچنین گاهی این امکان وجود دارد که شخص بخواهد یک ارائه متفاوتی را با ابزارهای دیگر تجربه کند. ما در این مطلب آموزشی قصد دارید شما را با سه ابزار آنلاین جهت داشتن سخنرانی موثر آشنا سازیم که به شرح زیر است:

1- Google Presentation

ارائه گوگل

اگر شما همیشه از برنامه ها و خدمات آنلاین گوگل بهره می‌گیرید که از جمله باید به Gmail اشاره کرد، قطعا استفاده از Google Presentation نیز برای شما کاربردی خواهد بود. به نوعی گوگل این برنامه را جایگزینی برای پاورپوینت مایکروسافت طراحی نموده است. شاید این برنامه ویژگی کامل پاورپوینت را نداشته باشد اما همچنان می‌توان از آن بهره بسیاری گرفت و آن را مطلوب دانست. گوگل درایو نیز دیگر سرویس آنلاین این شرکت بوده که می‌توان به ذخیره سازی داده‌ها و ایجاد صفحه‌های متنی و اکسل پرداخت. سرویسی که در حالت آفلاین نیز به کار گرفته می شود و تنها برای حالت آنلاین نیست.
یکی از ویژگی های بارز Google Presentations انتقال مستقیم ویدئو یوتیوب بوده که دیگر نیازی به کلیک کردن لینک برای مشاهده ویدئو یوتیوب نیست. شما همچنین می توانید فایل Google Presentations را همانند پاورپوینت، PDF به کامپیوتر دیگری انتقال دهید. تمامی ویژگی‌های اصلی پاورپوینت چون اسلاید، انتقال و ارائه آفلاین در برنامه گوگل نیز مشاهده می شود.

۲- Prezi

پرزی

دیگر برنامه لیست ما Prezi نام دارد که یکی از برنامه‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. این برنامه آنلاین به طور کامل هنجارهای تعیین شده توسط افراد با پاورپوینت را رد می‌کند و فرم جدیدی را ارائه می‌دهد. با Prezi شما یک بوم واحدی دارید که دارای عرض و طولی نا محدود است. پس از آن شما می‌توانید به هر آنچه که می‌خواهید دست پیدا کنید و از باکس تصاویر و ویدیویی استفاده کنید. یا در حالی که مشغول نمایش دادن هستید با اطلاعات لازم بوم را پر کنید و فریمی ایجاد نمایید.
یکی از ویژگی های بارز Prezi ارائه فریم است که توسط این برنامه ارائه داده می‌شود. فریم‌های این برنامه معادل اسلاید در پاورپوینت است. به عبارت دیگر Prezi شما را وارد چارچوب بوم شکلی وارد می‌کند که شما ایجاد کردید. هر زمان که فریم را در Prezi تغییر می‌دهید برنامه به راحتی به سمت فریم دیگر حرکت می کند. بنابراین مزایا Prezi آن است که مدرن و جذاب می باشد و با سبک منحصر بفرد خود و پشتیبانی از تم رنگی کاربری مطلوبی را رقم می‌زند. تا زمانی که کاربر عمومی باشید می توانید رایگان از آن بهره گیرید اما هنگام اختصاصی شدن هزینه بر خواهد بود. پیشنهاد می‌شود یک بار با این سایت یک نمونه اسلاید بسازید.

prezi

۳- Photosnack

photosnack

اگر بیشتر کارهای شما به شکل تصاویر و عکس بوده قطعا برنامه PhotoSnack همان گزینه موردنیاز و کاربردی خواهد بود. این سرویس باعث می شود که تنها با چند کلیک یک اسلاید تصویر ایجاد کنید. شما می توانید تصاویر را از طریق چند منبع چون کامپیوتر خود، Facebook, Picasa, Photobucket, flickr, SmugMug وInstagram به کار گیرید. موسیقی نیز از طریق این برنامه قابل افزودن بوده و می توانید موسیقی موردنظر را بیافزایید. پس از آن می توانید قالب های مختلف را انتخاب کرده و برای اسلاید خود در نظر گیرید. البته این سرویس از HTML5 به جای فلش استفاده می کند که نواقص کمتری را شامل می شود. تا زمانی که مرورگر شما مدرن و مناسب است مشکلی نخواهد بود.

نتیجه گیری

امیدواریم با ابزارهای مورد اشاره بتوانید یک نمایش کاملی ارائه دهید. هر یک از این سه ابزار نقاط ضعف و قدرت خاص خود را دارند. همچنین هر یک از آنها ویژگی های قابل توجهی داشته و به عنوان جایگزین پاورپوینت بسیار مناسب و ایده آل است. بنابراین برای ایراد سخنرانی بهتر است ابزارها و برنامه های مورد اشاره را به کار گرفت و به استفاده از آنها پرداخت.

amir saleh
3 نظرات

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت