معرفی وب‌سایتی برای تلفظ صحیح کلمات ۱۸ زبان مختلف

معرفی وب‌سایتی برای تلفظ صحیح کلمات ۱۸ زبان مختلف

بسیاری از افراد معمولا بخشی از زندگی خودشان را صرف یادگیری زبان‌های مختلف به خصوص زبان انگلیسی کرده‌اند. یکی از مسائلی که برای یک زبان آموز اهمیت بسیاری دارد این است که بتواند کلمات را بدرستی تلفظ کند. در بعضی اوقات در کلاس‌های زبان افراد برای اینکه تلفظ صحیح کلمات (Pronunciation) را نمی‌دانند کمتر صحبت می‌کنند و فقط سعی می‌کنند اصطلاحات یا جملاتی را که درست تلفظ می‌کنند، بکار بگیرند. این مسئله ناخودآگاه به زبان آموز ضربه وارد می‌کند.

در این مطلب قصد داریم سایت کاربردی را معرفی کنیم که تلفظ صحیح کلمات ۱۸ زبان مختلف با ۵۲ نوع صدای متفاوت را در اختیار شما قرار می‌دهد. جمله‌های خود را تایپ کنید و تلفظ آن‌ها را یاد بگیرید. در ادامه با این سایت آشنا می‌شویم.

روش کار:

مرحله اول:

به سایت مورد نظر می‌رویم. ( برای این‌کار روی کلمه سایت کلیک کنید.)

مرحله دوم:

عبارت مورد نظر را در کادر مربوطه تایپ کنید. در هر مرحله می‌توانید حداکثر 250 کاراکتر تایپ کنید.

inova

مرحله سوم:

در مرحله آخر نوع زبان و گوینده مورد نظر را انتخاب می‌کنید و play را می‌زنید.

inova2

وب‌سایت ivona با تبدیل نوشتار به گفتار Text-to-Speech به زبان آموزان کمک می‌کنند به راحتی تلفظ صحیح کلمات را یاد بگیرند. اگر چه بعضی از دیکشنری‌های مخصوص گوشی قابلیت تلفظ کلمات را دارند اما آن نرم‌افزارها دارای امکانات محدودی هستند و تنها یک زبان خاص را با یک گوینده و قابلیت تلفظ صحیح کلمات را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. اما با این سایت می‌توانید تلفظ یک جمله را در زبان‌های مختلف و با صداهای انسانی متفاوت گوش کنید.

امیر صالح
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت