مراقب چشم‌هایمان باشیم.

مراقب چشم‌هایمان باشیم.

این‌ روز‌ها با پیشرفت تکنولوژی روزانه ساعت‌های بسیاری را پشت کامپیوتر، لپ‌تاپ و گوشی موبایل می‌گذرانیم. امروزه کنار گذاشتن تکنولوژی امری اجتناب ناپذیر می‌باشد. عده‌ای از افراد کارشان ایجاب می‌کند که ساعت‌ها پشت کامپیوتر باشند. در این پست می‌خواهیم با توجه به مزایای بسیاری که کامپیوتر‌ها و تلفن‌های همراه در زندگی ما دارند به تاثیراتی که روی چشم ما می‌گذارند اشاره کنیم و چند راهکار برای حل این مشکل ارائه دهیم.

اما مشکل چشم از کجا ناشی می‌شود؟

چشم یک فرد بالغ بطور معمول در دقیقه ۲۰ بار پلک می‌زند. در حالی که وقتی با کامپیوتر کار می‌کنیم در دقیقه بطور متوسط ۷ بار پلک می‌زنیم. پلک زدن در چشم وظیفه پخش کردن اشک را در سطح چشم و همچنین عبور آن از روی قرنیه و از بین بردن عفونتهای احتمالی دارد. پس در زمانی که با کامپیوتر کار می‌کنیم سطح چشم خشک می‌شود و دلیل اصلی خستگی چشم این امر است.

چشم

برای حل این مشکل یکی از راه‌کارهایی که پیشنهاد می‌شود ماساژ دادن اطراف چشم است.نقاط مشخص شده در عکس زیر را به دقت به خاطر بسپارید و هنگام خستگی آن ها را به مدت یک دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دهید.

ماساژ چشم

همچنین اگر بیش از ۱۰ ساعت در روز با گوشی یا کامپیوتر کار می کنید حتما روزی یک سیب میل کنید، سیب از آسیب رسیدن به سلول های مغز و چشم جلوگیری می‌کند.

سیب

همچنین شما می‌توانید با قانون 20_20_20 سر درد یا چشم درد خود را متوقف کنید ؛  کافیست هر 20 دقیقه به یک جسم از فاصله 20 قدمی ، 20 ثانیه خیره شوید !

چشم درد

amir saleh
6 نظرات
 • نعمان
  پاسخ
  نوشته شده در2:53 ب.ظ, 26 اسفند 1396

  مرسی از اینکه به فکرمان هستید

 • نوشته شده در1:51 ب.ظ, 7 فروردین 1397

  سلام. ممنونم. خیلی مطالب جذابی ارائه می کنید.
  باور دارم زندگی روزمره ما انسان ها، هدف خلقت نیست. هدف خلقت، یادگرفتن انسان است و هرقدر بیشتر یادبگیریم بیشتر به اون هدف نزدیک میشیم؛ حالا اگر مفاهیمی شبیه به جهانهای موازی و یا مفهومی که در قالب فیلم مکعب مطرح شد رو قبول داشته باشیم، این یادگیری خیلی خیلی به نفع انسان هست.

  ممنونم

 • علی
  پاسخ
  نوشته شده در11:39 ب.ظ, 10 شهریور 1397

  ممنون
  مطلب خوبی بود.

 • ali
  پاسخ
  نوشته شده در10:05 ق.ظ, 31 شهریور 1397

  سلام سایتتون عالیه واقعا حرف ندارید با تشکر از از ادمین سایت

 • نوشته شده در10:06 ق.ظ, 31 شهریور 1397

  با سلام از اینکه به فکر چشم های ما هستید متشکرم مطلب تاثیر گذاری بود .

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت