زبان برنامه‌نویسی معروف‌ترین سایت‌های دنیا

زبان برنامه‌نویسی معروف‌ترین سایت‌های دنیا

یکی از مسائلی که هر فرد علاقه‌مند به برنامه نویسی را به چالش می‌کشد انتخاب زبان برنامه نویسی مورد نظر برای یادگیری است. افرادی که به طراحی سایت علاقه‌دارند در بسیاری از موارد در انتخاب زبان برنامه نویسی back-end (زبان برنامه نویسی سمت سرور) دچار شک می‌شوند. و همچنین با گسترش روز افزون سیستم‌های مدیریت محتوا از قبیل وردپرس، جوملا و … یادگیری و شخصی سازی آن‌ها نیز به یک شغلی پر در آمد تبدیل شده است. از این رو در این پست می‌خواهیم ببینیم که معروف‌ترین وبسایت‌های دنیا با چه زبانی برنامه نویسی شده‌اند.

توجه داشته باشید برای طراحی سایت نیاز است که ابتدا ظاهر سایت طراحی شود که اینکار را با زبان‌های Front-end انجام می‌دهند. و برای برنامه نویسی قسمت سرور سایت نیاز به زبان‌های برنامه نویسی back-end داریم. و همچنین برای ذخیره و فراخوانی داده در زبان‌های برنامه‌نویسی back-end نیاز به پایگاه داده داریم. در جدول زیر می‌توانید ببینید در حال حاضر چه زبان‌های برنامه نویسی بیشترین استفاده را در طراحی معروف‌ترین وب‌سایت‌های دنیا دارند. همچنین اگر علاقه‌مند هستید که یک وبسایت داشته باشید این پست را بخوانید.زبان برنامه‌نویسی

همانطور که در جدوا بالا مشاهده می‌کنید PHP، Asp.net از بیشترین فراوانی برخوردار هستند. و پایتون به کمک فریمورک مخصوص خود برای طراحی وب‌سایت (Django) روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

امیر صالح
2 نظرات
 • نوشته شده در5:25 ب.ظ, 5 آبان 1396

  البته برای طراحی سایت باید ابتدا ساختار بانک اطلاعاتی، سپس کد و بعد از آن به سراغ رابط کاربری برویم. چنانچه ابتدا به سراغ ظاهر سایت بروید در ادامه با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

  • mr.snake
   پاسخ
   نوشته شده در10:33 ب.ظ, 24 آبان 1397

   بسم الله الرحمن الرحیم
   سلام
   ببخشید
   قصد جسارت ندارم ولی
   دیدگاهتون منو به چالش کشید و سوالی برام ایجاد کرد
   یعنی مایی که اول فرانت اند رو یاد گرفتیم بعد بک اند رو ، دارای مشکل شدیم ؟!
   خیلی اتفاقا کمک کننده و خوب بود، حداقل اگر کم کمش چیزی هم یاد نگرفتیم ، ساختار مشابه بینشون رو تونستیم احساس کنیم
   من واقعا تعجب کردم بعد از خوندن نظرتون

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت