راهنمای استفاده از پایگاه اطلاعاتی سیویلیکا

راهنمای استفاده از پایگاه اطلاعاتی سیویلیکا

بسیاری از دانشجویان برای انجام سمینار و پایان‌نامه خود از ابتدا به سمت مقاله‌های خارجی می‌روند. و با خواندن چند مقاله به روز انگلیسی درباره موضوع پایان نامه خود گیج می‌شوند و از ادامه انجام کار ناامید می‌شوند. بهتر است هر فرد ابتدا دید و دانش خوبی در مورد موضوع کاری خود پیدا کند. سپس به سمت مقاله‌های ژورنال و انگلیسی برود. به همین منظور استفاده از پایگاه اطلاعاتی مقالات فارسی زبان امری ضروری است. یکی از بهترین پایگاه‌های اطلاعاتی برای مقالات فارسی در رشته‌های مختلف سیویلیکا می‌باشد. در این آموزش قصد داریم با ویژگی‌ها و نحوه‌ی استفاده این وبسایت آشنایی پیدا کنیم.

روش کار با سیویلیکا :

مرحله اول:

ابتدا به سایت سیویلیکا بروید. (برای اینکار روی کلمه سیویلیکا کلیک کنید.)

مرحله دوم:

برای اینکه نتایج بهتری از سمت سایت دریافت کنید. جستجوی پیشرفته را بزنید.

سیویلیکا

مرحله سوم:

در این مرحله با کلیک به روی “جستجو در موضوعات خاص” حوزه کاری خود را مشخص کنید برای مثال: علوم کامپیوتر

مرحله چهارم:

موضوع خود را در قسمت عنوان مقاله وارد کنید برای مثال: داده کاوی و همچنین می‌توانید سال انتشار مقاله را محدود کنید.
سیویلیکا جستجو

مرحله پنجم:

سپس مقالات برای شما لیست می‌شوند. با کلیک به روی مقاله مورد نظر می‌توانید آن مقاله را خریداری کنید. و اگر دانشگاه شما نام کاربری و رمز عبور پایگاه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدهد می‌توانید بصورت رایگان مقاله‌ها را دانلود کنید. همچنین در پنجره باز شده می‌توانید کنفرانسی را که مقاله در آن به چاپ رسیده است را ببینید و با کلیک به روی اسم کنفرانس تمام مقاله‌هایی که در کنفرانس به چاپ رسیده است را ملاحظه کنید.

سیویلیکا کنفرانس
همچنین علاوه بر بخش مقالات فارسی می‌توانید از بالای صفحه دیگر بخش‌های این وب‌سایت را ببینید.

بخش های مختلف

یکی دیگر از ویژگی‌های کاربردی این وب‌سایت مطلع شدن از زمان و تاریخ کنفرانس‌های داخلی ‌می‌باشد. در صفحه اول در قسمت چپ صفحه لیست کنفرانس‌ها به ترتیب تاریخ مرتب شده‌اند. اگر تصمیم به ارسال مقالات دارید باید از چند ماه زودتر به فکر باشید. با زدن به روی هر کنفرانسی می‌توانید اطلاعات زیر را مشاهده کنید. و با توجه به اعتبار کنفرانس و زمان ارسال مقالات، به سایت کنفرانس مورد نظر رفته و مقاله خود را برای کنفرانس ارسال کنید.

تاریخ کنفرانس‌‌ داخلی

amir saleh
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت