دو ربات فیسبوک که پس از مدتی زبان جدید اختراع کردند.

دو ربات فیسبوک که پس از مدتی زبان جدید اختراع کردند.

فسیبوک پس از اینکه دو ربات فیسبوک زبان جدید اختراع کردند آنها را غیر فعال کرد.شرکت فیسبوک پس از آن که به کمک ربات‌های هوشمند خود زبانش را اختراع کرد، حال این ربات‌ها غیرفعال نمود. محققان فیسبوک در اوایل سال جاری به کمک ربات‌های هوش مصنوعی chatbot ایجاد کردند که به منظور یادگیری نحوه مذاکره یا مبادله تجاری و انسانی انجام گرفته بود.

مارک
اما هنگامی که شبکه اجتماعی فیسبوک دو برنامه را به نام Alice و Bob نامگذاری نمود، آنها از طریق ارتباطی عجیب و غریب شروع به یادگیری کردند. محققان فیسبوک بیان داشتند:
“پس از مدتی این دو ربات با زبان زیر با هم صحبت می‌کردند.”

هوش مصنوعی
دو ربات موردنظر باید می‌توانستند که توپ ها، کلاه ها، کتاب‌ها و برخی دیگر را معامله کنند. همچنین موجب تقسیم ارزش‌ها به اشیا شوند و سپس آنها را در ارتباط با یکدیگر مبادله سازند. از آنجایی که تیم فیسبوک هیچ پاداشی را جهت انجام معاملات به زبان انگلیسی نداشت مجبور شد chatbot را به سرعت ایجاد کرده و با شرایط موجود نیز وفق دهد و در معاملات موردنظر نیز مورد استفاده قرار دهد.
Dhruv Batra یکی از محققان فیسبوک در گفتگو با FastCo می گوید:”هیچ پاداشی برای معامله به زبان انگلیسی وجود نداشت. همکاران سعی کردند با به کار بردن زبان قابل فهم، کلمات کلیدی را برای این نوع معاملات مورد استفاده قرار دهند.”
فیسبوک پس از تعطیل کردن مکالمه غیرقابل درک میان برنامه ها، گام مهمی در زمینه پروژه خود برداشته است. بنابراین نقش فیسبوک در خلق چت روم را نباید کم دانست بلکه بسیار پررنگ و چشمگیر است. فیسبوک می توانست کلیه مراحل را در اختیار دستیار هوشمند صوتی چون رقبا همیشگی قرار دهد زیرا این عمل منطقی بوده و مذاکره مثبتی محسوب می‌شد.
فیسبوک زمانی که چت بات را در دسترس قرار داد بسیاری از افراد نمی‌دانستند در حال مکالمه با یک هوش مصنوعی هستند تا انسان زیرا این هوش بسیار عملکرد طبیعی و واقع گرایانه ای داشته و نتوانسته موجب آشکار شدن شود.
محققان شرکت فیسبوک می گویند انسان ها نمی توانند زبان AI یا همان هوش مصنوعی را کنار بگذارند از این رو بایستی زبان انگلیسی را وارد کرد. این شرکت می‌گوید که مهم است به یاد داشته باشید سخن‌گوی دو زبانه هوش مصنوعی و زبان انسانی وجود ندارد. و تلاش در مسیر اینکه هوش مصنوعی بتواند جایگزین پشتیبان آنلاین یا سیستم دستیار هوشمند صوتی شود ارزشمند است.

 

منبع : تلگراف 

امیر صالح
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت