چگونه یک امضای خاص و زیبا داشته باشیم؟

چگونه یک امضای خاص و زیبا داشته باشیم؟

با گذشت زمان و آمدن امضاهای دیجیتال هنوز امضاهای معمولی و با دست خط خودمان جایگاه خودشان را دارند. و دوری کردن از داشتن یک امضای خاص و زیبا امری اجتناب ناپذیر است. بسیاری از افراد در ساعات بیکاری خود تمرین امضاهای مختلف را انجام می‌دهند. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم چگونه می‌توان یک امضای خاص و زیبا داشت.


روش کار:

دوست دارید که امضای شما چگونه باشد؟ امضا می‌تواند معرف شما باشد و گاهی اوقات افرادی که شما را نمی‌بینند از روی امضایتان در مورد شما قضاوت می‌کنند. امضاهای ساده می‌توانند تمیز و خوانا به نظر برسند و امضاهای پیچیده جذاب تر بنظر می‌رسند. اما یک امضا باید به اندازه کافی جذاب و طوری باشد که به راحتی بتوان آن را تکرار کرد. در ادامه چند ویژگی که شما را به رسیدن به امضای دلخواهتان کمک می‌کند را بررسی خواهیم کرد.

1- چه چیزهایی می‌خواهید در امضای شما بیاید؟

بعضی از افراد اسم خود را در امضای خود می‌آورند و تعدادی از فامیلی خود استفاده می‌کنند. و عده‌ای فقط از خطوط برای امضای خودشان استفاده می‌کنند. افراد معروف و اساتید دانشگاه معمولا از اسم خود برای امضایشان استفاده می‌کنند.
signatures2

2- از امضاهای دیگران الهام بگیرید.

قرار نیست که همه‌ی کارها را خودتان انجام دهید. می‌توانید به راحتی در گوگل عبارت “most beautiful signatures” یا “famous signature”  و همچنین عبارت “نمونه امضا” را جستجو کنید. و تا حد زیادی از امضاهای دیگران الهام بگیرید.
signatures

3- یک طرح اولیه داشته باشید.

سعی کنید که یک طرح اولیه از امضایی که دوست دارید را در یک کاغذ بکشید و سپس برای تفریح نمونه‌های دیگری از طرح اولیه خودتان بزنید. اسم خود را بصورت ساده یا شکسته بنویسید. از حرف اول اسم یا فامیلی خود استفاده کنید. بارها و بارها امضای خود را تغییر دهید.

امضای خاص
4- طرح اولیه را بهبود ببخشید.

اگر از اسم خودتان برای امضا استفاده کردید برای تاکید میتوانید یک حرف را بزرگ بنویسید. زیر اسم خودتان خط بکشید یا از خطوط زیگ زاگ استفاده کنید. یا دور اسم خودتان خط بکشید. سعی کنید از یکسری نشانه‌ها که تنها برای شما معنی می‌دهند در امضای خود استفاده کنید تا به راحتی جعل نشوند.


5- امضای شما باید دارای ویژگی‌های زیر باشد.

این نکنه که باید امضای شما جذاب باشد درست است اما امضای شما باید به راحتی توسط شما قابل تکرار باشد. اگر امضای شما بیش از ۶ ثانیه طول می‌کشد باید حتما آن را عوض کنید. یک امضای خوب در ۴ ثانیه باید انجام شود.  نبايد طوري به نظر برسد که براي انجام امضايتان خيلي تلاش مي کنيد. امضايتان نبايد خيلي غير طبيعي، بيش از حد پرکار يا طولاني باشد. وقتی به امضای دلخواه خودتان رسیدید آنقدر آن را تمرین کنید تا در آن استاد شوید.

 

amir saleh
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت