آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه یازدهم

آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه یازدهم

آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه یازدهم

دراین جلسه از  آموزش طراحی وب‌سایت (جلسه یازدهم ) ، به توضیح تگ‌های iframe و script خواهیم پرداخت ، جلسات گذشته با  تگ‌های HTML آشنا شدید و همچنین در جلسه دهم در مورد ویژگی id به صورت کامل همراه با یک فایل ویدئویی صحبت کردیم. اگر جلسه‌های پیشین را مطالعه نکرده‌اید از اینجا آن‌ها را بخوانید. در این جلسه می‌خواهیم با تگ‌های iframe و script آشنا شویم.  دانستن این اطلاعات برای تمام کسانی که وارد دنیای وب و طراحی سایت شده اند توصیه میشود ، همراه ما باشید .

تگ Iframe:

زمانی که بخواهیم در صفحه‌ی وب خودمان یک صفحه‌ی وب دیگر داشته باشیم از تگ iframe استفاده می‌کنیم. برای این کار باید آدرس صفحه‌ی وبی را که می‌خواهیم به نمایش بگذاریم را برابر Src قرار دهیم. در طراحی وب‌سایت استفاده زیاد از iframe ها توصیه نمی‌شود چون موتور جستجوی گوگل در زمان ارزش گذاری صفحات وب iframe ها را نادیده می‌گیرد به همین منظور این امر تاثیر مثبتی در سئو شما نخواهد داشت.در آموزش ویدیویی یک مثال از iframe را مشاهده خواهید کرد.

تگ Script:

وقتی که بخواهیم از کدهای جاوا‌اسکریپت در صفحه‌ی وب خود استفاده کنیم. باید از تگ <Script> کمک بگیریم. در برنامه خود می‌توانیم کدهای جاوا اسکریپت را چه بصورت فایلی جداگانه و چه در برنامه HTML خود بنویسیم. اما در هر صورت یا باید آن فایل را در تگ <Script> فراخوانی کنیم یا اینکه کد جاواسکریپت را در میان این تگ بیاوریم. در آموزش ویدیویی که در ادامه قرار گرفته است یک مثال از تگ <Script>  را مشاهده خواهید کرد.

 

آموزش ویدیویی جلسه یازدهم:

 

(برای دیدن ویدیو در کیفیت مطلوب کیفیت را روی 720 بگذارید.)

 

خدمات  زنگ دانش:  آموزش دوره های تخصصی فناوری اطلاعات (برنامه نویسی ، طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت)  ، تبلیغات (درشبکه های اجتماعی ) ، مشاوره در حوزه تجارت الکترونیک ، طراحی سایت و سئو بهینه سازی سایت

amir saleh
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت