آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه نهم

طراحی سایت

آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه نهم

آموزش طراحی ‌وب‌سایت – جلسه نهم

دراین جلسه از  آموزش طراحی وب سایت (جلسه نهم) در مورد تگ‌های div و span صحبت خواهیم کرد. در جلسات گذشته با  تگ‌های HTML آشنا شدید و همچنین در مورد محیط برنامه نویسی PHPSTORM صحبت کردیم. اگر جلسه‌های پیشین را مطالعه نکرده‌اید از اینجا آن‌ها را بخوانید. در این جلسه می‌خواهیم در مورد تگ‌های div و Span صحبت کنیم و همچنین با Class در تگ‌ها آشنا شویم. دانستن این اطلاعات برای تمام کسانی که وارد دنیای وب و طراحی سایت شده اند توصیه میشود ، همراه ما باشید .

تگ div :

تگ div مخفف واژه division است. تگ div در بخش body استفاده می‌شود. برای جدا کردن بخش‌های مختلف سایت و استایل دهی به بلاک‌های مختلف صفحه وب می‌باشد. تگ div جز تگ‌های Block-level می‌باشد. در واقع با تگ div بخش‌ مورد نظر خود را می‌توانیم جدا کنیم و تغییرات دلخواه را روی آن اعمال کنیم.

تگ span:

تگ span یک تگ inline است و به کمک آن می‌توانیم یک بخش از خط را استایل دهی کنیم.  معمولا از span زمانی استفاده می‌شود که بخواهیم یک بخش از نوشته را داخل متن برجسته یا متفاوت کنیم. فرض کنید می‌خواهیم در یک پاراگراف یک کلمه را قرمز رنگ و توپر کنیم در این موقع تگ span بهترین گزینه است. در ویدیو مثال آن را مشاهده می‌کنید.

ویژگی Class :

ویژگی class در تگ‌ها مورد استفاده می‌گیرد و به کمک class ها در هر تگی می‌توانیم استایل دهی مخصوصی را اعمال کنیم.  برای این کار باید در تگ مورد نظر ویژگی کلاس را با نامی دلخواه تعریف کنید سپس می‌توانید در تگ Style ویژگی‌های دلخواه CSS را برای کلاس مورد نظر تعریف کنید. در این مورد نیز می‌توانید به ویدیو مراجعه کنید.

 

آموزش ویدیویی جلسه نهم:

(برای دیدن ویدیو در کیفیت مطلوب کیفیت را روی 720 بگذارید.)

 

خدمات  زنگ دانش:  آموزش دوره های تخصصی فناوری اطلاعات (برنامه نویسی ، طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی سایت)  ، تبلیغات (درشبکه های اجتماعی ) ، مشاوره در حوزه تجارت الکترونیک ، طراحی سایت و سئو بهینه سازی سایت

amir saleh
5 نظرات
 • dny
  پاسخ
  نوشته شده در5:19 ب.ظ, 6 شهریور 1397

  ممنون از آموزش خوبتون.لطفا آموزش بعدی را سریعتر قرار بدین.

 • سید احمد آقایی
  پاسخ
  نوشته شده در11:29 ب.ظ, 26 مهر 1397

  سلام
  ممنون بابت آموزشتون. از آدرسی که لینک دادید PHP رو گرفتم و دقیقا همون مراحل رو طی کردم. ولی پیغام خطا میده موقعی که میخوام برنامه رو باز کنم. میگه JAVA_HOME بایستی تعریف کنم براش.
  پیغام خطا اینه:
  Failed to load JVM DLL\bin\server\jvm.dll
  If you already have a 32-bits JDK installed, define a JAVA_HOME variable in computer>system Properties>system setting> Environment Variables
  میگیبد چیکار کنم. دوبار هم دانلودو نصب کرد. بازم نشد.

 • نوشته شده در6:42 ب.ظ, 15 آذر 1397

  ممنون از سایت خوبتون

 • نوشته شده در12:19 ب.ظ, 5 بهمن 1397

  سلام ممنون از سایت عالیتون

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت