آموزش دانلود مقالات خارجی بصورت رایگان

آموزش دانلود مقالات خارجی بصورت رایگان

همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد – دکتری) نیاز دارند که مقاله‌های روز دنیا را مطالعه کنند. برای این امر بعضی از دانشگاه‌ها اکانت‌های رایگانی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، تا مشکلی برای دانلود مقالات نداشته باشند. اما متاسفانه این دسترسی برای تمامی دانشجویان امکان پذیر نمی‌باشد. و دانشجویان گاهی برای دانلود یک مقاله به مشکلات زیادی می‌خوردند. برای همین امر در اینجا به چهار روش متفاوت دانلود رایگان مقالات خارجی را توضیح می‌دهیم.

روش کار :

روش اول: یکی از بهترین روش‌ها استفاده از سایت sci-hub.cc می‌باشد. با این روش شما می‌توانید به راحتی به دانلود رایگان مقالات از پایگاه های اطلاعاتی و مجلات علمی معتبر بپردازید. ابتدا باید لینک مقاله را از سایت مربوطه کپی کنید به شکلی که در تصویر می‌بینید.

ieee 1

سپس در سایت sci-hub.cc لینک را کپی کرده و Open را می‌زنیم و براحتی مقاله را دانلود می‌کنیم.

دانلود مقالات

روش دوم: گاهی اوقات سرور sci-hub.cc برای دانلود مقالات کار نمی‌کند. یک روش دیگر دانلود رایگان مقالات به این شرح است. ابتدا از ژورنال مربوطه DOI که مخفف Digital Object Identifier می‌باشد را کپی می‌‌کنیم. سپس به سایت paperhub.ir می‌رویم و DOI را در آنجا Paste می‌کنیم سپس دانلود را انجام می‌دهیم. برای گرفتن DOI مقاله طبق تصویر زیر عمل کنید.

ieee 3

روش سوم: با سایت freepaper.me نیز به همین روش می‌توانید بدون نیاز به ثبت نام مقالات خارجی خود را دانلود کنید.

freepaper

روش چهارم: با سایت paperdl.com در هر ۲۴ ساعت می‌توانید ۲ مقاله دانلود کنید. این سایت نیاز به ثبت نام دارد اما مزیتی که دارد از پایگاه‌های اطلاعاتی و مجلات معتبر زیادی پشتیبانی می‌کند. (پایگاه‌‌های قابل دسترسی IEEE , ScienceDirect , Springer , Wiley, ACM , ACS , ASCE , Emerald , ASME)
paperdl

در صورت وجود هر مشکلی در بخش نظرات پیام بگذارید.

amir saleh
1 نظر
  • یاسین
    پاسخ
    نوشته شده در7:53 ق.ظ, 21 مهر 1396

    متشکر از راهنمایی شما

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت